نگاهی به تجهیزات انتقال تصویر دوربین های مداربسته و لینک های رادیویی وایرلس

 

 

 

 

 

 

 


 
برای انتقال تصاویر دوربینهای مداربسته به مقصدهای متفاوت تجهیزات و راه های گوناگون و متفاوتی وجود دارد وجود دارد:
چنانکه مقصد انتقال تصویر دوربین هایمان در همان محیط نصب شده دوربینها باشد و قصد مشاهده بوسیله لبتاپ یا کامپیوتر رومیزی در همان محیط را داریم (مانند انتقال تصاویر دوربینهای محوطه یک کارخانه به نگهبانی) براحتی بوسیله یک رشته کابل شبکه و اتصال یک سر کابل به پورت شبکه دستگاه DVR یا NVR و اتصال سر دیگر کابل به کارت شبکه کامپیوتر مورد نظر و انجام تنظیمات ساده برای ویندوز و کارت شبکه میتوانیم تصاویر را در کامپیوتر فوق مشاهده نماییم.
 
در حالتی دیگر اگر بخواهیم تصاویر دوربینهایمان را در مکانی دیگر خارج و به دور از محیط نصب دوربینها مانند تلفن همراهمان مشاهده کنیم طبیعتا نیازمند بستر مناسب دیگری جهت برقراری ارتباط بین گوشی موبایل و دستگاه دی وی آر یا ان وی آر خواهیم داشت. در این حالت ابتدا باید پورت شبکه دستگاه خود را به مودم اینترنت متصل کرده تا دستگاه آماده ارسال تصاویر فوق به محیط اینترنت جهت دریافت و مشاهده از مکان دیگر فراهم آید. در مقصد دریافت که همان گوشی تلفن همراهمان میباشد ابتدا باید بوسیله گوشی و از طریق داده تلفن همراه و یا وای فای به اینترنت متصل شده و پس از نصب نرم افزار معرفی شده توسط کمپانی سازنده دی وی آر و تعریف پارامترهای شناسایی دستگاه و نام کاربری و رمز ورود (روشP2P) میتوانیم تصاویر را البته با تاخیری اندک با توجه به سرعت آپلود از طرف دستگاه و سرعت اینترنت و دانلود گوشی تلفن مان مشاهده نماییم.
در حالت سوم که اتفاقا محبوبیت زیادی هم بین استفاده کنندگان از دوربین مداربسته دارد استفاده از تجهیزات رادیویی و آنتن های فرستنده و گیرنده وایرلس جهت انتقال تصاویر دوربینهای مداربسته میباشد.
 
 
از عمده دلایل محبوبیت این تجهیزات میتوان به نکات زیر اشاره نمود:
 

  • عدم نیاز به اینترنت و هرگونه وابستگی به شرکت های سرویس دهنده و استفاده نامحدود بدون هیچ گونه هزینه ای

 

  • سرعت انتقال تصاویر بسیاااااااار  بالا و پایدار بودن ارتباط و خلاص شدن از مشکلات بستر اینترنت مانند سرعت و ترافیک و پهنای باند و...

 

  • بالا بودن ضریب امنیتی سیستم بعلت داشتن امکان انتقال دستگاه رکوردر (NVR) از محل نصب دوربینها به فاصله چندین کیلومتری از محل و ضبط تصاویر در محل دیگری غیر از محیط نصب دوربینها (بعنوان مثال میتوان همه دوربینهای یک کارخانه یا انبار متروکه و بدون نگهبان را نصب نمود و بجای گذاشتن دستگاه ان وی آر در آنجا و احتمال سرقت آن, تصاویر را به کمک تجهیزات رادیو وایرلس به دفتر مرکزی در داخل شهر انتقال داد و دستگاه ان وی آر را در آنجا نصب و استفاده کرد.

 

  • امکان اتصال و انتقال تصویر دوربینهای چندین زیر مجموعه به مکان مورد نظر (PTMP) و استفاده از فقط یک دستگاه رکوردر ان وی آر و کاهش هزینه خرید هارد دیسک و دستگاه رکوردر مجزا برای تک تک زیرمجموعه ها (بعنوان مثال در یک نقطه شهر انبار شرکت وجود دارد. در نقطه دیگر شهر کارگاه و خط تولید وجود دارد. در نقطه ی دیگری دفتر فروش شرکت وجود دارد. با این روش میتوان تصاویر کلیه دوربینهای مکان های فوق را به دفتر مرکزی شرکت انتقال داد و کلیه عملیات ضبط و آرشیو را در همان جا انجام داد و برای تک تک مکانهای فوق هزینه جداگانه برای خرید هارددیسک و دستگاه ضبط را انجام نداد).

 

  • امکان تجمیع و اجرای اتوماسیون اداری و انبارگردانی و کارتابل و... در همه مجموعه ها و زیرمجموعه ها با همان تجهیزات بدون نیاز به هزینه و بستر مجزا.

و...

 

 

 

 

 

 


در هنگام خرید تجهیزات وایرلس نکاتی که باید قابل توجه قرار گیرد عبارتند از 
 
الف- سرعت و پهنای باند درج شده روی برگه و کارتن تجهیزات را همیشه حداقل نصف اندازه اسمی در نظر بگیرید. چون که شرکتهای سازنده معمولا در هنگام تست این تجهیزات آن را در شرایط و مکانهای عاری از نویز و محیط های کویری و خلوت تست و نتیجه گیری میکنند که با شرایط داخل شهر مخصوصا کلانشهرها که دارای نویز بسیار بالایی از منابع مختلف بوده و بصورت مستقیم روی کارکرد تجهیزات تاثیر منفی میگذارد. بعنوان مثال در سطح شهر ارومیه هم اکنون بدلیل وجود تعداد بالای رادیو وایرلس های نصب شده خصوصا رادیوهای شرکت ها و ISP های سرویس دهنده اینترنتی ارومیه, برای لینکهای جدید مشکل تداخل فرکانسی و نویز به یک مشکل روزمره مبدل گشته. اما خوشبختانه در سایر شهرهای استان آذربایجان غربی بغیر از ارومیه بدلیل کوچک بودن شهرها و تعداد کم تجهیزات وایرلس مشکل و تداخل خاصی مشاهده نمیگردد.
 

ب- ابتدا با یک متخصص خبره یک شرکت معتبر مشورت کنید و از وی درخواست بازدید از مکان پروژه و مشاوره و محاسبات امکان سنجی لینکهای رادیویی و ارتفاع مورد نیاز دکل های مورد نیاز و هزینه های نصب را برایتان بر آورد نماید.شاید درخواست کمک و مشاوره های فوق از شرکتهای معتبر هزینه اندکی برایتان داشته باشد اما در نهایت میتواند پروژه شما را بصورت استاندارد و مستندسازی شده با در نظر گرفتن کلیه احتمالات و تغییرات در آینده برایتان تحویل نماید و نتیجه را برایتان قبل از متحمل شدن هزینه های گزاف بیهوده و خرید تجهیزات و آزمون و خطا در امان نگه دارد.
 
ج- از تجهیزات و رادیو وایرلس های استاندارد و داراری مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور و و رنج فرکانس کاری مجاز استفاده نمایید

 

 

 

 

 

 

 

 

 


جهت خرید و فروش تجهیزات انتقال تصویر در استان آذربایجان غربی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب تجهیزات رادیو وایرلس در ماکو,پلدشت و بازرگان با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب آنتن وایرلس در قره ضیاالدین و چالدران با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب آنتن رادیو وایرلس در خوی و ایواغلی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دیش وایرلس در سلماس,ارومیه و نوشین شهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب آنتن های انتقال تصویر در حومه ارومیه, نقده و اشنویه با ما در تماس باشید.
جهت خرید رادیو میکروتیک مهاباد و میاندوآب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب انتقال تصویر بی سیم سردشت,بوکان و پیرانشهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید تجهیزات انتقال تصویر بدون اینترنت در شاهین دژ و تکاب با ما در تماس باشید.
جهت انجام محاسبات امکان سنجی ارتباط بیسیم در تبریز,آذرشهر,مراغه وبناب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب لینک های رادیویی درجلفا و مرند با ما در تماس باشید.