دزدگیر اماکن (سیستم اعلام سرقت)


 
یک وسیله الکترونیکی مناسب و کارآمد برای اعلام سرقت و هشدار ورود اشخاص غیرمجاز می باشد که با کمک تجهیزات و سنسور(حسگر)های جانبی و متصل به خود با نصب در محیط مورد نظر ، با به صدا در آوردن آژیر و آلارم امنیتی اعلام سرقت نموده و همچنین امکان تماس تلفنی و هشدار پیامکی با شما در صورت حضور نداشتن تان در محل نصب را هم داراست.
 
 با کمی تامل میتوان گفت که انتخاب نام "دزدگیر اماکن" به این سیستم آنچنان مناسب و تخصصی نمیباشد چرا که این دستگاه دزد نمیگیرد و فقط هشدار ورود سارق و اشخاص غیرمجاز را میدهد و بنظر می آید که استفاده از کلمه "اعلام سرقت" مناسبتر باشد و در کل به سیستم الکترونیکی هشدار سرقت برای پیشگیری و اعلان سرقت از محیط هایی مانند منزل,ویلا,کوله باغ,کارگاه,اماکن اداری و تجاری و مغازه  و ... می باشد.
 

 

 


نگاهی مختصر به اصول نصب سیستم اعلام سرقت


سیستم اعلام سرقت از آنجایی که یکی از مهمترین سیستمهای امنیتی در بین این رده محصولات میباشد متاسفانه اکثر مواقع که جهت سرویس این سیستمها مخصوصا در منطقه امامزاده و کشتیبان ارومیه و ویلاهای آن مراجعه میکنیم با عدم نصب اصولی و صحیح آن سیستم مواجه میشویم. دلیل اینکه از کل مناطق و اماکن نصب شده در ارومیه به منطقه ی امامزاده و کشتیبان ارومیه اشاره کردم این بود که چون مناطق فوق اکثرا ویلا و کوله باغ بوده و اکثر مواقع سال مخصوصا در فصول سرد خالی از سکنه و همچنین در فصلهای گرم سال هم چون این اماکن بعنوان خانه ی دوم صاحبان آن در اورمیه میباشد خالی از اسکان بوده و اهمیت نصب اصولی آن بیشتر احساس میشود. از مهمترین نکاتی که اکثر همکاران توجه کافی نمیکنند میتوان به:
الف -  عدم نصب صحیح مکان و جهت سنسورهای حرکتی (اکثرا روبه پنجره های بزرگ و تحریک بیخود با پرواز پرندگان و..)
ب – سیمکشی نامرتب حسگرها (بگونه ای که یا اکثرا براحتی در دسترس و امکان قطع کردن و خرابکاری میباشند و یا با دنبال کردن مسیر سیم براحتی امکان دسترسی سارقان به دستگاه مرکزی و از کارانداختن آن وجود دارد)
ج – تعبیه و نصب دستگاه در جلوی چشم و دسترسی راحت و عدم نصب باکس و جعبه محافظ جهت جلوگیری از خرابکاری
و...
کارشناسان خبره شرکت آنتن گستر باختر با کوله باری از تجربه و رعایت ریزترین نکات مهندسی و با دید کارشناسانه با بازدید از محل پروژه شما در سطح شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی با هر حساسیت و اهمیتی بهترین راهکارها را برای شما پیشنهاد داده و میتوانند یک سیستم قابل اعتماد را برای پروژه هایتان نصب کرده و احساس امنیتی مضاعف را برایتان به ارمغان آورند.
 

 

 

 


انواع تجهیزات جانبی سیستم های دزدگیر اماکن (اعلام سرقت)


    تجهیزات و سنسور(حسگر)های جانبی که قرار است دسترسی غیر مجاز و یا ورود غیر مجاز را تشخیص دهند.
    پنل مرکزی اصلی اعلام سرقت و یا سانترال مرکزی دزدگیر که کلیه حسگرها و تجهیزات به آن بصورت بیسیم یا با سیمکشی متصل می باشند.
    منبع تغذیه پنل مرکزی و انواع سنسورها.
    باتری یا یو پی اس برای مواقع ضروری.
    تجهیزات هشدار دهنده و ایجاد آلارم.
    تجهیزات تلفن کننده و آنتن ها.
 

 


انواع سنسور قابل نصب بر روی دستگاه اعلام سرقت:


الف -  انواع چشمی :
 سنسورهای موشن دیتکتور (آشکارساز حرکت) – سنسور تشخیص عبور از خط(مادون و لیزری) – سنسورهای وزنی و حجمی (فیلتر حیوانات خانگی در محوطه)
 ب- انواع مگنت (برای تشخیص باز شدن درب ورودی یا درب کمد,پارکینگ و یا هر درب و پنجره دیگری که دسترسی به آن لازمه اعمال محدودیت می باشد).
ج - انواع شوک سنسور یا سنسورهای حساس به لرزش و ضربه.
 


امکانات دزدگیراماکن:


 
در اکثر اعلام سرقت ها از سنسورهای بالا استفاده می شود. در بعضی از سیستم ها ممکن است از سنسورهای خاص و مختص به آن سیستم نیز استفاده شود. یکی از گزینه هایی که دزدگیرهای اماکن دارند، قابلیت اتصال به سنسورهای تشخیص حرارت و دود (SMOKE DETECTOR) می باشد. پس میتوان گفت تا حدودی نصب سیستم اعلام سرقت ما را از نصب سیستم مجزا برای اعلام حریق نیز بی نیاز میکند.
دستگاه های اعلام سرقت امروزی دارای یک ارتباط دو طرفه با مدیران خود هستند. یعنی بغیر از هشدار دادن و ارسال اس ام اس و تماس تلفنی, دارای قابلیت فرمان پذیری از طریق خط تلفن و همچنین نرم افزار ویژه خود در گوشی نیز می باشند. از این فرمان پذیری دزدگیرها می توان برای درب  باز کن درب ها از راه دور، روشن و خاموش کردن چراغ, آبیاری باغ و درختان و سایر وسایل برقی از راه دور و کارهای مشابه نیز استفاده نمود.
 
اصلی ترین عملکرد و کارایی دستگاه دزدگیر, هشدار ورود غیرمجاز به محل بوده که در اولین لحظه، سنسور چشمی آن را شناسایی کرده و شروع به هشداردادن و آلارم میکند که همزمان با آژیر کشیدن با توجه به اینکه از قبل شماره یا شماه های مورد نظر را به دزدگیر داده ایم به تلفن ثابت و یا گوشی همراهتان تماس برقرار میشود و پیامک ارسال میکند وشما را مطلع می سازد.
 
یکی دیگر از امکانات اکثر سیستم های اعلام سرقت ,داشتن زون و حالت نیمه فعال میباشد.بدین صورت که میتوان آن را نیمه مسلح کرد و فقط بخشی از دزدگیر را فعال کرد.از این ویژگی معمولا برای ویلا ها در زمان حضور مالک در آنجا و شب هنگام خواب برای قسمتی از باغ و ویلا که در آن ساعت تردد وجود ندارد(محیط غیر از راهرو و اتاق خواب) استفاده میشود که در صورت ورود اشخاص دیگر (سارق) , دزدگیر بصورت آرام و ملایم و فقط بوسیله هشدار داخلی دستگاه و بدون فعال شدن آژیر بیرونی هشدار  بدهد. ویا برای قسمتی از مغازه و فروشگاههای بزرگ یا حتی ادارات هم باتوجه به سلیقه مدیر در زمان استراحت و غذا خوردن, میتوان طراحی لازم را انجام نمود.
 
همچنین دزدگیر با وارد کردن شماره تلفن های وارد شده از قبل در حافظه اش همزمان با آژیر کشیدن شروع به زنگ زدن و ارسال پیامک به تلفن همراهتان و تلفن هایی که مد نظرتان است میکند.
(بعد از اتمام نصب دزدگیر میتوانیم شماره یا شماره تلفن های مد نظر خود را اعم از شماره تلفن ثابت یا همراه را وارد حافظه دزدگیر کرده و حتی با صدای خود یک مکالمه رکورد کنیم که در مواقع تحریک ان را برایمان پخش کند.)
 


سیستم اعلام سرقت :


سیستم اعلام سرقت یکی از قسمت های مهم سیستم های نظارتی,حفاظتی و امنیتی و در واقع مکمل و لازمه یک سیستم امنیتی کامل میباشد. همان گونه که از نام آن مشخص است، ساختار این سیستم به صورتی است که سرقت یا دزدی را تشخیص داده و آن را به صورت آژیر الارم و یا موارد دیگر مانند تماس تلفنی و پیامکی به مخاطبین خود اعلام می نماید.
 

 

 

 

 

 


 
جهت خرید وفروش دزدگیر اماکن در استان آذربایجان غربی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب سیستم اعلام سرقت در ماکو,پلدشت و بازرگان با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دستگاه هشدار سرقت در قره ضیاالدین و چالدران (سیه چشمه) با ما در تماس باشید.
جهت خرید دزدگیر باغ در خوی و ایواغلی با ما در تماس باشید.
جهت نصب دزدگیر ویلا در سلماس,ارومیه و نوشین شهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دزدگیر انلاین در حومه ارومیه , نقده و اشنویه با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب  دزدگیر تلفن کننده در مهاباد و میاندوآب با ما در تماس باشید.
جهت نصب دزدگیر سیمکارتی در سردشت,بوکان و پیرانشهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب اعلام سرقت سیم کارت خور در شاهین دژ و تکاب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و فروش دزدگیر باغ و مغازه در تبریز,آذرشهر,مراغه وبناب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب سیستم اعلان سرقت درجلفا و مرند با ما در تماس باشید.