طراحی,فروش و نصب دکل های دوربین مداربسته منوپل و مهاری سه وجهی,چهار وجهی G35 و G45 در ارومیه

 

 

 

 

 

 


شرکت آنتن گستر باختر خدمات ارزنده ای را از لحاظ زمانی و کیفی برای طراحی, فروش و نصب انواع دکلهای مخابراتی 3وجهی , 4وجهی , 8 وجهی و بالاتر, از صفرتاصد پروژه از مرحله محاسبات نوع و ارتفاع و طراحی فنداسیون دکل تا نصب دکل و روشنایی و ارت دکل و درنهایت نصب تجهیزات مخابراتی در سطح اورمیه و استان آذربایجان غربی به مشتریان گرامی ارائه مینماید.
 

 

 


 
نکاتی جهت آشنایی و مرحله به مرحله طراحی و نصب دکل های مخابراتی:


 
 

  • مرحله طراحی و انتخاب نوع دکل مورد نیاز:

 
برای طراحی اولیه دکل باید ابتدا "هدف و مورد استفاده" از نصب دکل مشخص گردد و با توجه به نیاز پروژه اقدام به انتخاب نوع دکل نمود .برخی از فاکتورهای دخیل در انتخاب نوع دکل عبارتند از: محل نصب دکل (پشت بامی یا زمینی) , ارتفاع مورد نیاز , تجهیزاتی که قرار است روی دکل نصب گردند و...
بعنوان مثال دکل برای نصب یک یا چند دوربین مداربسته گردان در کنارخیابان و میدان و چهار راه یا محوطه یک اداره یا کارخانه, متفاوت از دکل موردنیاز برای چند آنتن رادیو وایرلس میباشد و همچنین چنانکه تجهیزات دارای آنتن بزرگتر(بادگیر و سنگین تر) بوده و همچنین نیاز به ارتفاع زیاد باشد , استفاده و نصب دکلهای مهاری 4وجهی بجای 3وجهی با قاعده دکل بالاتر (G45 بجای G35) مقاومتر و قابل اعتمادتر خواهد بود.
 
 

  • مرحله سفارش و خرید دکل:

 
در هنگام خرید دکل و متعلقات جانبی سعی کنید از شرکت ها و تولیدکننده های معتبر و با سابقه اقدام به ثبت سفارش نمایید. چرا که بعلت ساخت دستی و نیمه اتوماتیک بودن مراحل ساخت دکل و امکان بالای وجود خطاهای انسانی, وجود کوچکترین ایرادی در مرحله تولید دکل , شما را در مرحله نصب دکل با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد و در نهایت بعداز کلی دردسر , کاری بی کیفیت و حتی شاید دکلی کج و غیر عمود یا با انحراف و پیچ خوردگی در ارتفاعات بالا را در پی خواهد داشت. همچنین درهنگام سفارش دکل برای تجهیزات مخابراتی و وایرلس سعی کنید یک تا دو سکشن اضافه از مقدار مورد نیاز برای در نظر گرفتن احتمالات در آینده و ایجاد موانع جدید در بین دید دکلها تهیه و نصب نمایید.(طول هر سکشن 3 متر میباشد)
 
 

  • مرحله اجرای فنداسیون دکل:

 
در صورتی که محل نصب دکل زمینی میباشد حفر گودال مکعبی به ابعاد 120*120*120 سانتیمتر برای فنداسیون کافی خواهد بود. جنس فنداسیون دکل از ترکیب بافت میلگرد و بتن( بتن مسلح) میباشد که بهترین نوع ماسه مورد استفاده در این ترکیب بتن,ماسه شسته (ماسه کناررودخانه ها) بدلیل عدم وجود ترکیبات خاک داخل آن و مقاومت بسیار زیاد آن در طول سالیان دراز  و سیمان خواهد بود.
همچنین دقیق بودن تراز صفحه زیر دکل(صفحه پلیت) از الزامات اجرای فنداسیون دکل میباشد.
حداقل شعاع مورد نیاز برای نصب عصایی و مهارکش ها با توجه به تعداد کابلهای مهاری حدود یک سوم طول دکل خواهد بود. در هنگام چال کردن عصایی های دکل آنها را با زاویه مورب رو به داخل تقریبی رو به دکل دفن نمایید تا در صورت فشارآمدن توسط کابلهای مهار, بتن خاصیت شکنندگی نداشته و موجب ایجاد ترک و شکستگی در فنداسیون نگردند.
درصورت نصب دکل روی پشت بام حتما اسفالت و ایزوگام محل نصب دکل را بطور کامل تخریب کرده و باتوجه به نوع سقف سازه اقدام به جوشکاری یا بتن ریزی نموده و تحت هیچ شرایطی و هیچگاه اقدام به نصب پایه دکل روی تیرآهن های سه گوش دست ساز یا هر چیز دیگری ننمایید چرا که بعلت سنگینی خود دکل از یک طرف و فشار روبه پایین کابلهای مهار از طرفی دیگر به مرور زمان مصالح شیب بندی موجود در زیر عایق رطوبتی پشت بام(خاک یا پوکه معدنی) که هیچ مقاومتی در برابر فشار ندارند نشست کرده و موجب شل شدن کابلهای مهار و کج شدن دکل و در نهایت به سقوط دکل و صدمات جانی و مالی غیرقابل جبران در آینده خواهد شد.
 
 

  • مرحله نصب دکل:

 
بعد از اجرای فنداسیون نوبت به مرحله نصب دکل میرسد. برای نصب دکل هیچگاه عجله نکنید و یک فرصت چند روزه به بتن فنداسیون بدهید تا بطور کامل خشک و مقاوم گردد(آبیاری بتن فنداسیون یک روز بعد از عملیات بتن ریزی فراموش نشود). هنگام نصب سکشن های دکل و کابلهای مهاری دقت کنید که کابلهای مهار را از هرطرف به یک میزان رگلاژ و آچارکشی نمایید و لزوما تا حدی سفت نمایید که فقط کابلها شل و آویزان نباشند و بیش از حد فشار وارد نکنید. در یکی از پروژه ها در شهر ارومیه متاسفانه شاهد این بودیم که دکل بند با عدم تخصص کافی اقدام به سفت کردن بیش از حد یک طرف از کابلهای مهار نموده بود و در یک لحظه بخاطر فشار بیش از حد, دکل از وسط شکسته شده بود و خوشبختانه موجب صدمه خاصی نگردید.
پس از نصب دکل به فاصله چند روز از نصب حتما یکبار اقدام به آچارکشی و رگلاژ مجدد نمایید.
از آنجایی که اصولا دکل از نظر استحکام و باتوجه به متغیر بودن شرایط آب و هوایی و اقلیمی نیازمند نگهداری دوره ای میباشد در طول سال حداقل یک یا دوبار اقدام به بازدید فیزیکی و آچارکشی کابلها نمایید.
(بهترین زمان برای آچارکشی و سفت کردن مهارها در ماههای گرم سال و در ساعات گرم روز که کابلها در حداکثر اندازه انبساط خود قرار دارند میباشد که پس از خنکتر شدن هوا کابلها جمع تر شده و سفت تر و مستحکم تر خواهند شد).
 
 

  • سیستم ارت و صاعقه گیر دکل:

 
بهتر است برای سیستم ارت و برقگیر دکل از کابل مسی نمره 50 استفاده نمایید.هر چند اکثرا مشاهده میشود که اکثر همکاران بخاطر قیمت بالای مس و کابل مسی از نمره 35 معمولا استفاده میکنند , در این صورت بهتر است از اولین پیچ و مهره صفحه پایه دکل(پلیت) یک کابل با سر کابلشو جداگانه به چاه ارت متصل گردد.برای میله برقگیر از میله های تمام مس استفاده نمایید و از نصب میله های فلزی روکش مسی(مسوار) خودداری کنید.
نکته : از لحاظ تجربی در صورت نصب دکل در سواحل اطراف دریاچه ارومیه بعلت شوره زار بودن زمین و نمک بالای موجود در خاک و رطوبت طبیعی بالای خاک میتوانید بجای استفاده از صفحه مسی و کندن چاه ارت 2عدد میله مسی را با کمک هیلتی با فاصله 5/1 متر از هم براحتی در زمین فرو کرده و سر هردومیله را باهم همبندی کنید. :)
 
 

  •  مرحله نصب سیستم روشنایی و هشدار دکل:

 
برای چراغ خطر دکل از لامپ های ترافیکی(مخصوص) استفاده نمایید تا بعلت چشمک های مکرر زود خراب نگردد. برای کابل چراغ و فتوسل از کابلهای Anti UV ضدآفتاب و افشان با جنس نرم استفاده نمایید.
همچنین میتوانید بجای سیمکشی چراغ و کاهش هزینه های خرید سیم از چراغ های اتوماتیک خورشیدی(سولار)  دارای باتری بکاپ که در طی روز با انرژی خورشیدی شارژ شده و در تاریکی هوا با تشخیص فتوسل داخلی خود شروع به چشمک زدن میکنند استفاده نمایید.
 
 

  • مرحله نصب تجهیزات مخابراتی دکل:

 
برای نصب تجهیزات مخابراتی اعم از آنتن های بیسیم,آنتن های دیش, آنتن های فلت و رادیو وایرلس و... حتما استانداردهای مربوطه را رعایت نمایید . بالاترین تجهیزات رادیویی روی دکل حداقل باید 2 متر از میله برقگیر فاصله داشته باشد(همانگونه که در قسمت مربوط به سفارش و خرید تجهیزات برای اضافه در نظر گرفتن ارتفاع دکل اشاره شد) . برای کلیه کابلهای تجهیزات فوق(شبکه RG) حتما از کابلهای مرغوب outdoor و anti uv استفاده نمایید.کابلها را با بست معمولی به بدنه دکل نبندید چون در درازمدت موجب قطعی و پارگی در اثر سرما و گرما خواهد شد و حتما از بستهای فلزی که عرض زیاد دارند استفاده نمایید.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 


جهت خرید و فروش دکل های مخابراتی در استان آذربایجان غربی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل دوربین مداربسته در ماکو,پلدشت و بازرگان با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل گرد دوربین کنترل ترافیک در قره ضیاالدین و چالدران با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل مهاری  آنتن رادیو وایرلس در خوی و ایواغلی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل سه وجهی و چهار وجهی در سلماس,ارومیه و نوشین شهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل منوپل دوربین کنترل ترافیک در حومه ارومیه, نقده و اشنویه با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب G35 و G45 در مهاباد و میاندوآب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل خود ایستا در سردشت,بوکان و پیرانشهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب سکشن دکل در شاهین دژ و تکاب با ما در تماس باشید.
جهت انجام محاسبات اندازه ارتفاع دکل در تبریز,آذرشهر,مراغه وبناب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب دکل انتقال تصویر دوربین مداربسته درجلفا و مرند با ما در تماس باشید.