کرکره برقی و جک پارکینگی
 

 

 

 


     امروزه با پیشرفت تکنولوژی در کلیه زمینه ها همه روزه محصولات جدیدی وارد بازار می شود که هر کدام مزایایی نسبت به محصولات قدیمی مشابه داشته و با به وجود آوردن آسایش و راحتی بیشتر به انسان ها باعث ترغیب به خرید این محصولات میگردند. یکی از این امکانات , ورود انبوه و افزایش چشمگیر دربهای اتوماتیک و انواع کرکره برقی و جکهای پارکینگی میباشد. حالا با این همه راحتی که برای استفاده کنندگان خود به همراه دارد دیگر کسی مانند قبل حوصله پیاده شدن از خودرو و باز و بسته کردن درهای قدیمی و گاها زنگ زده پارکینگ را ندارد و با یک ریموت کنترل براحتی قبل از رسیدن به در پارکینگ از آن سرکوچه در را باز کرده و بدون معطلی خود و دیگر رانندگان عبوری در کوچه و خیابان برای باز و بسته کردن درب , براحتی وارد پارکینگ منزل یا محل کار خود میشود.


 
     در کنار مزیت سرعت و گاها تنبلی و راحت طلبی مزایای دیگری نیز می تواند دخیل بوده و موجب دیده شدن نوعی احساس نیاز هم شود مانند ظاهر زیبا و درخور خانه های لوکس، امنیت بالاتر و الکترونیکی نسبت به قفل و کلیدهای قدیمی مکانیکی , قدرت بیشتر ، کارایی بهتر ، سهولت استفاده و … باشد که این امکانات می تواند مصرف کنندگان را قانع به استفاده از این محصول کند.
 

 

 


موارد استفاده و نصب کرکره برقی


کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک است که جهت استفاده در درب ها و حتی پنجره ها کاربرد دارد. انواع کرکره برقی، مجموعه ای از صفحات افقی متصل به یکدیگر است که با بالا و پایین رفتن این صفحات و چرخیدن دور محور شفت مرکزی، کرکره باز و بسته می شود.
کرکره برقی محافظ مناسبی در برابر باد و باران و نور و گردوغبار میباشد. همچنین کرکره های مورد استفاده در پنجره (مخصوصا پنجره ویلا ها که اکثر مواقع سال خالی از سکنه میباشند) ، از ساختمان در برابر تخریب و سرقت نیز محافظت می کند. از سوی دیگر در ویلا ها و کوله باغهایی که دیده میشوند اکثر مالکان بجای هزینه کردن برای حفاظ و نرده برای پنجره ها و به منظور افزایش دید منظره زیبای باغ از کرکره برقی استفاده میگردد. همچنین از کرکره برقی برای پنجره های بزرگ و کفی ویلاها که گاها بعنوان درب مشرف به استخر حیاط و بالکن نیز استفاده میگردد. از کرکره برقی در صورت نصب بر پنجره ها برای کنترل نور محیط داخل و همچنین کنترل گرمایش و سرمایش داخل نیز استفاده میگردد.

 

 


نکته بسیار مهم وقابل تامل خریداران :


درهنگام خرید کرکره برقی یا جک پارکینگی و یا حتی در زمان بروز ایراد و نیاز به سرویس و تعمیر بخاطر 4 دلیل مهم از تماس با برچسبهای تبلیغاتی نصب شده روی درب و کرکره و جک اکیدا خودداری نمایید :

  • عدم شناخت کافی نسبت به این افراد و احتمال کپی کردن فوری یک ریموت دیگر برای خودشان و سرقت از منزل و انبار در زمان مناسب
  • عدم وجود هرگونه تضمین و گارانتی معتبر و احتمال تعویض قطعه و خرابکاری و یا عدم وجود تخصص کافی در این افراد که دارای هیچ گونه پروانه کسب معتبر و فروشگاه ثابتی نمیباشند.
  • گاها در خود ارومیه مشاهده کرده ایم که فقط به فاصله چند ساعت از نصب کرکره برقی و جک توسط کارکنان شرکت آنتن گسترباختر چندین برچسب روی هم جهت بازاریابی و تهیه رزومه کذب الصاق نموده و از آن بعنوان پروژه خودشان عکس هم گرفته اند.
  • در صورت خرید از اینگونه افراد بعلت عدم داشتن مجوز نصب و نمایندگی در صورت خرابی گارانتی شامل تجهیزات فوق نمیگردد.

 

 

 

 


انواع کرکره برقی:

 


کرکره های برقی دارای انواع، سایز و شکل های متفاوت ارائه میگردد که باعث می شود تا به راحتی در مکان های مختلف قابل اجرا باشد. کرکره برقی از انواع متریال های متفاوت شامل فلزات آلومینیوم، فولاد ضد زنگ گالوانیزه، فولاد با رنگ الکترواستاتیک و حتی پلاستیک مقاوم وضد حریق PVC تولید می شود.
یکی از مزیتهای دیگر کرکره برقی وجود انواع رنگها و طرح ها در بازار میباشد که تقریبا برای هر ساختمانی با هرنوع پوشش نمای سنگی و کامپوزیت و... با توجه به سلیقه خود میتوان طراحی منحصر به فرد و متوازنی را ایجاد کرد.
 

 


نگاهی به قطعات کرکره برقی :


     کرکره برقی از اجزا و قسمتهای مختلفی تشکیل شده است.
تیغه های کرکره برقی – انواع موتورهای ساید(بیرونی) و توبلار (داخل محور) – شفت/محور کرکره برقی –  مدارکنترل کرکره برقی (رسیور) – کشو ریل های کناری –  و اتصالات و ملزومات نصب
 

 

 

 

 

 


     اجزا تشکیل دهنده جک پارکینگی :


بازوهای جک که وظیفه باز وبسته کردن لنگه های درب را دارند
موتور جک یا همان دینام که وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی دورانی را دارد
گیرباکس جک که وظیفه انتقال نیرو از موتور به بازوهای جک را دارد
چشمی جک که وظیفه محافظت از اتومبیل و اشیا و افراد را در مقابل بسته شدن ناگهانی درب جک دار  با فرمان دادن قطع بر عهده دارد
ریموت کنترلهای جک که وظیفه ارسال فرمان باز و بسته شدن از راه دور را بر عهده دارد
آنتن ریموت کنترلها که وظیفه دریافت سیگنال ریموت را دارد
فلاشر جک که برای هشدار دادن برای سایر افراد جهت خارج شدن از محدوده باز و بسته شدن لنگه های درب را دارد
مدارکنترل جک که مغز جک پارکینگی محسوب میشود و وظیفه دریافت فرمان ریموت از آنتن و چشمی ها و ارسال جریان به فلاشر و همچنین تامین نیروی الکتریکی و کنترل محدوده لیمیتها برای موتور جک را دارد
 

 

 

 


نکات مهمی که در انتخاب جک پارکینگی باید در نظر گرفته شود :


بغیر از برند و کارخانه سازنده و قیمت جک , چهار عامل مهم در انتخاب نوع و سایز جک در نظر گرفته میشود
اولین فاکتور وزن درب و مقدار نیرویی که برای باز و بسته شدن درب لازم میباشد در نظر گرفته میشود.
فاکتور دوم میزان تردد در طی شبانه روز از درب فوق میباشد بعنوان مثال تعداد تردد از درب پارکینگ یک منزل مسکونی مستقل در طی شبانه روز بسیار متفاوت از درب پارکینگ یک شرکت, اداره و سازمان و یا یک آپارتمان چندین واحده میباشد.
فاکتور سوم در انتخاب جک اندازه عرض هر لنگه از دربها میباشد که با توجه به بزرگی و کوچکی لنگه های درب باید جک با سایز مناسب را انتخاب کرد.
و آخرین فاکتور مهم این است که هنگام خرید جک پارکینگی و حتی موتور کرکره برقی از مسی بودن بافتهای کلکتور هسته دینام جک و موتور اطمینان حاصل کنید  متاسفانه اخیرا مارکهای ارزان قیمت با هسته آلومینیومی بصورت انبوه در بازار مشاهده میشود و برخی سودجویان بدون اطلاع به مشتری اقدام به فروش و نصب این گونه تجهیزات در بازار مینمایند.
 
 
جهت خرید و فروش کرکره برقی در استان آذربایجان غربی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب کرکره برقی اتوماتیک در ماکو,پلدشت و بازرگان با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب کرکره برقی گالوانیزه در قره ضیاالدین و چالدران (سیه چشمه) با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب کرکره برقی آلومینیوم در خوی و ایواغلی با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب جک پارکینگی در سلماس,ارومیه و نوشین شهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب جک اتوماتیک پارکینگی در نقده و اشنویه با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب جک پارکینگ ایتالیایی در مهاباد و میاندوآب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب جک ارزان قیمت در سردشت,بوکان و پیرانشهر با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب درب اتوماتیک جکی در شاهین دژ و تکاب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب جک برای پارکینگ در تبریز,آذرشهر,مراغه وبناب با ما در تماس باشید.
جهت خرید و نصب کرکره و جک درجلفا و مرند با ما در تماس باشید.