خرید دوربین مداربسته در ارومیه,

فروش دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت معتبر نصب دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت سیستم های حفاظتی در ارومیه,

انتقال تصویر دوربین مداربسته در ارومیه,

دوربین مداربسته تحت شبکه ارومیه,

تصویر دوربین در موبایل ارومیه,

راهبند  گیت بازرسی ورود و خروج ارومیه,

 کنترل تردد حضور و غیاب ارومیه,

نصب و فروش آنتن مرکزی ارومیه,

دکل مهاری و دکل انتقال تصویر ارومیه,

 اجرای سیستم های نظارتی در ارومیه,

نصب صفحه خورشیدی در ارومیه,

سولار,پنل,صفحه,انرژی,خورشیدی,اورمیه,

00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00

آموزش انتقال تصویر بدون نیاز به آی پی استاتیک با روش P2P

 

 

 

ابتدا با مفهوم P2P  و CLOUD آشنا شویم:

       

Peer-to-peer-communities

 

یکی از قابلیت های جدید در شبکه های امروزی استفاده از سیستم های ابری یا Cloud می باشد.

 

در دستگاه های ضبط تصویر اعم از DVR – NVR  – HVR  و همچنین دوربین های تحت شبکه نیز امکان استفاده از این سیستم های ابری وجود دارد.

 

البته سیستم ابری یا Cloud بسیار گسترده است و از نظر برخی کارشناسان این قابلیت شاید ابری به حساب نیاید ولی از نگاه ما و بسیاری از کارشناسان سیستم P2P یا همان Peer to Peer نیز زیر شاخه از سیستم ابری است.

 

ابتدا می خواهیم ببینیم که این سیستم چگونه کار می کند سپس به نحوه انتقال تصویر و ارتباط با سیستم در یکی از بهترین سرور ها خواهیم پرداخت.

 

همه می دانیم که برای ارتباط با دستگاه و یا دوربین تحت شبکه نیاز به آدرس مقصد یا همان IP دستگاه داریم، لذا ساده ترین راه حل ، داشتن یک IP ثابت یا همان استاتیک است . اما حداقل در کشور ما به دلیل هزینه داشتن این سیستم یعنی آی پی استاتیک و محدود بودن آن برای برخی ISPها و یا حتی عدم ارائه این خدمت از طرف برخی ارائه دهندگان سرویس اینترنت ، بسیاری از دوستان به دنبال راهکاری برای دسترسی به شبکه دلخواه بدون استفاده از آی پی استاتیک هستند.

 

اما یک توجیه بسیار صحیح تر برای استفاده از سیستم های P2P از نگاه ما، امکان استفاده از انتقال تصویر در بستر شبکه های بی سیم ماننده GPRS، EDGE و یا سیستم های نسل سوم یا همان ۳G می باشد که با ساختاری همچون WCDMA و یا … در ایران نیز امکان دسترسی دارد، بدین معنی که با استفاده از سیم کارتهای تلفن همراه و اتصال به دستگاه دی وی آر می توان به راحتی انتقال تصویر را انجام داد، در این شبکه ها به خاطر عدم امکان استفاده از آی پی استاتیک لزوم استفاده از یک سیستم جدید ضروری است. 

 

سیستم های P2P از نظر ساختار بسیار شبیه به ساختار DDNS می باشد، در سیستم های DDNS شما با ثبت یک اکانت جدید در یک سرور خدمات دهنده و همچنین اضافه کردن اکانت در مودم و یا دستگاه مورد نظر خود این امکان را داشتید تا به صورت دامین به آی پی داینامیک خود دسترسی داشته باشید، به این معنی که دستگاه مودم و یا سیستم متصل به اینترنت همیشه آی پی خود را برای سرور ارسال می نمود و سرور این آی پی دریافتی را به دامین شما متصل می کرد، اما چند مشکل عمده در این سیستم وجود داشت:

 

۱- عدم ارائه این خدمات در بسیاری از سرور های حرفه ای به صورت رایگان

 

۲- سختی تنظیمات برای کاربر ان و دوستانی که در بخش شبکه اطلاعات کمی داشتند

 

۳- عدم پشتیبانی دستگاه مودم ویا دی وی آر از سرور ارائه دهنده خدمات

 

 

در سیستم های P2P و یا همان چیزی که در ایران به عنوان کلود یا سیستم ابری Cloud یاد می شود ، هر شرکت تولید کننده دستگاه دی وی آر با استفاده از یک کد یونیک می تواند امکان دسترسی به سیستم را از طریق یک سرور واسط فراهم کند، برای مثال برخی از سرور ها از مک آدرس MAC Address و برخی دیگر از شماره سریال یونیک ایجاد شده در کارخانه برای ارتباط استفاده می کنند.

 

به بیان ساده تر شما می توانید تنها با ثبت نام در سرور مربوطه و ثبت شماره سریال دستگاه بدون نیاز به هیچگونه تغییر در مودم، پورت فوروارد، داشتن آی پی استاتیک و … و تنها با اتصال کابل شبکه به دستگاه دی وی آر و یا متصل کردن سیم کارت به دستگاه دی وی آر امکان ارتباط و انتقال تصویر را فراهم نمایید.

 

 

آموزش انتقال تصویر با روش P2P

 

از آنجایی که منوی دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت میباشد نمیتوان در یک مقاله تنظیمات تمامی دستگاهها را گنجاند اما اصول کلی و تنظیمات آنها همگی تقریبا به یک گونه میباشد و از اصول مشترکی پیروی میکنند.

برای انتقال تصویر به روش P2P اول باید مطمئن شوید که دستگاه شما این قابلیت را دارد.(به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید).

ابتدا با کابل شبکه دستگاه دی وی آر را به مودم خود متصل نمایید.

در منوی تنظیمات شبکه دستگاه  گزینه CLOUD  یا P2P را پیدا کرده و تیک آن را زده تا سیستم فعال شود.

چنانکه از شبکه داخلی و کامپیوتر برای مشاهده تصاویر استفاده نمیکنید بهتر است در منوی شبکه نوع انتقال را به حالتDHCP تغییر دهید.

نرم افزار انتقال تصویر موبایل متناسب با دستگاه خود را در گوشی خود نصب نمایید.(RXCAM VIEW , … ) .

توجه فرمایید که نرم افزار دی وی آر های مختلف با یکدیگر متفاوت میباشد.

حالا نرم افزار نصب شده در گوشی را اجرا نمایید.در قسمت تنظیمات نرم افزار گزینه افزودن دستگاه را انتخاب کرده و در قسمت نام دستگاه یک نام اختیاری وارد نمایید.

 

حالت ورود را بهP2P تنظیم نمایید.با فشردن آیکون اسکنر دوربین اسکن نرم افزار جهت شناسایی آی دی دستگاه فعال میگردد.وارد منوی دی وی آر شده و در قسمت "اطلاعات دستگاه" کد دوبعدی(QR code)   را باگوشی اسکن کنید(توجه داشته باشید که این کد رامیتوانید بدون اسکن کردن و بصورت دستی هم وارد نمایید)

سپس پورت و نام کاربری و پسوورد نرم افزار را دقیقا مشابه با تنظیمات دی وی آر وارد کنید .گزینه connect یا add یا save را بزنید و کار تمام است.

 

راهنمایی :

 

سوالی که اکثر همکاران و مشتریان بارها با مشکل برخورده اند و مکررا پرسیده میشود اینست که اکثر اوقات تصاویر را در محل نصب دستگاه با موبایل دریافت میکنند اما در خارج از محل دستگاه و با اینترنت از جای دیگر که متصل میشوند نمیتوانند تصاویر را مشاهده نمایند.

راه حل آن که در بیش از90% مواقع جواب میدهد اینست که مودم محل دستگاه را یکبار ریست کرده و تنظیمات را به حالت PPPOE تغییر دهید.

 

شاد و خرم باشید...