خرید دوربین مداربسته در ارومیه,

فروش دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت معتبر نصب دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت سیستم های حفاظتی در ارومیه,

انتقال تصویر دوربین مداربسته در ارومیه,

دوربین مداربسته تحت شبکه ارومیه,

تصویر دوربین در موبایل ارومیه,

راهبند  گیت بازرسی ورود و خروج ارومیه,

 کنترل تردد حضور و غیاب ارومیه,

نصب و فروش آنتن مرکزی ارومیه,

دکل مهاری و دکل انتقال تصویر ارومیه,

 اجرای سیستم های نظارتی در ارومیه,

نصب صفحه خورشیدی در ارومیه,

سولار,پنل,صفحه,انرژی,خورشیدی,اورمیه,

00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00

تاریخچه پیدایش دوربین های مداربسته

 

 

اولین سیستم دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۲ میلادی به منظور مشاهده پرتاب موشک های V2 بکار گرفته شد. مهندس آلمانی بنام “والتر بروچ” مسئول راه اندازی این سیستم بود.

 

در آمریکا اولین دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۹ تحت نام تجاری “وریکون” وارد بازار شد.

 

از آن پس سیستم های دوربین مداربسته در پایگاه های فضایی بزرگ به منظور ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و در مرحله بعد جهت ارسال صدا وتصویر، روی موشک ها نصب گردید.

 

اولین تاریخ استفاده از این دوربینها در محلهای عمومی آمریکا در سال ۱۹۷۳ بود . زمانی که اولین دوربین مداربسته در میدان تایمز نیویورک جهت جلوگیری از بروز جرایم نصب شد . اما در سال ۱۹۸۰ دوربین های مداربسته در سطح گسترده ای در مراکز عمومی در سراسر آمریکا بکار گرفته شد. بنظر می آمد استفاده از دوربین مداربسته روشی بسیار ارزان تر در مقایسه با بکارگیری نیروهای امنیتی برای شناخت و جلوگیری از بروز جرایم باشد.

 

با گذشت زمان ، برخی از شغلها ، بویژه آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز به استفاده از دوربین مداربسته روی آوردند. در سال ۱۹۹۰ دوربین های مداربسته با قابلیت ” ضبط بعد از شناسایی حرکت” به بازار ارائه شدند . این موضوع ، استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد . چرا که تا قبل از آن تاریخ ، دستگاه های ضبط تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره تصویر محدود بودند . در همین سال پلیس آمریکا دوربین های زیادی را در سطح شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و پروژه های ساختمانی نصب کرد.

 

در انگلستان نیز استفاده از دوربین مدار بسته عمومیت پیدا کرد . شهر “نورفولک” انگلستان نخستین شهری بود که دوربین مدار بسته در آن نصب گردید.

 

بطور کلی در دهه آخر قرن بیستم استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت .

 

اکنون کشور انگلستان دارای بیشترین تعداد دوربین مداربسته و امنیتی نصب شده به نسبت جمعیتش در دنیاست - حدودا 10 میلیون دوربین (1 دوربین به ازای هر 10 نفر)