خرید دوربین مداربسته در ارومیه,

فروش دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت معتبر نصب دوربین مداربسته در ارومیه,

شرکت سیستم های حفاظتی در ارومیه,

انتقال تصویر دوربین مداربسته در ارومیه,

دوربین مداربسته تحت شبکه ارومیه,

تصویر دوربین در موبایل ارومیه,

راهبند  گیت بازرسی ورود و خروج ارومیه,

 کنترل تردد حضور و غیاب ارومیه,

نصب و فروش آنتن مرکزی ارومیه,

دکل مهاری و دکل انتقال تصویر ارومیه,

 اجرای سیستم های نظارتی در ارومیه,

نصب صفحه خورشیدی در ارومیه,

سولار,پنل,صفحه,انرژی,خورشیدی,اورمیه,

00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00
00:00:00

نحوه محاسبه و انتخاب اینورتر مناسب برای برق خورشیدی

 

انتخاب اینورتر :

 

ابتدا بگذارید از اینجا شروع کنیم که وسایل الکتریکی دو نوع هستند :

 

    وسایل برقی معمولی (مقاومتی ) :

 این نوع وسایل در هنگام راه اندازی جریانی زیادتر از جریان حالت دائم کار خود از مدار نمی کشند . (البته در هنگام راه اندازی کمی زیادتر جریان دریافت می کنند ولی انقدر زیاد نیست که در محاسبات تاثیر داشته باشد )

 

    وسایل برقی دارای موتور :

 این وسایل در هنگام راه اندازی یک جریان راه انداز دارند یعنی جریان هنگام راه اندازی چند برابر جریان حالت دائم کار انهاست .

 

پس در انتخاب اینورتر برای برق خورشیدی باید به این نکته توجه کرد که وسایل ما از کدام نوع هستند . اگر وسایل برقی موتوری را می خواهیم با اینورتر راه اندازی کنیم توان راه اندازی اینورتر باید حداقل هشت برابر توان وسیله موتوری باشد تا بتواند جریان گذرا یا جریان راه اندازی موتور را تامین کند . البته راه دیگر این است که بجای چند برابر کردن توان اینورتر می توانیم از سافت استارتر استفاده کنیم .

 

نکته :

 

سافت استارتر وسیله ای است برای راه اندازی ارام موتور است یعنی جریان راه اندازی را در موتور کاهش می دهد . که این عامل علاوه بر کاهش تنش های میکانیکی موتور ، تنش های الکتریکی را نیز کاهش می دهد و باعث افزایش طول عمر موتور می شود .

 

نکته :

 

توان واقعی یا توان دائم کار همانطور که از نامش معلوم است به توانی می گویند که اگر ما ان توان را برای ساعت ها از وسیله دریافت کنیم هیچ گونه افت توان ، داغ شدگی یا خاموشی دستگاه را شاهد نباشیم . توان واقعی را می توان با همان لامپ های رشته ای قدیمی تست کرد به این صورت که مثلاً ما یک اینورتر 200 وات واقعی داریم پس دو عدد لامپ 100 وات به ان متصل می کنیم و چندین ساعت بعد اگر دستگاه خاموش نشد یا افت توان و داغ شدگی شدید نداشت پس واقعاً اینورتر 200 وات واقعی تحویل می دهد .